MO Session #8 2017 – Results

MO Session #8 2017 – Results

SHARE

MO Session #8 Results

  • Date: 23rd July 2017
  • DISC
  • Chief Commissaire: Craig Neiwand
  • Organiser: Momnium

Event 1: Jr Development 5km Scratch

– Result

1. 2 Tarun COOK
2. 10 Alessia MCCAIG
3. 7 Billy ARMSTRONG
4. 1 Cody TORRINGTON
5. 3 Mitchell MCGOVERN
6. 9 Harry WILLEN
7. 11 Stuart BAILEY
8. 5 Belinda BAILEY
9. 6 Bradley SKIDMORE
10. 4 Sophie SUTTON

Event 2: Division 2 10km Scratch

– Result

1. 3 Lachlan MACKENZIE
2. 13 Michael-Junior MCRITCHIE
3. 14 James ANTHONY
4. 19 Andrew SLUITER
5. 1 Kobi MERCHANT
6. 6 Jonathan MARR
7. 9 Elizabeth NUSPAN
8. 5 Ivo RIGONI
9. 15 Chelsea SYMONS
10. 17 Tom ALLEN
11. 4 John MITSINIKOS
12. 11 James HUNTER
13. 12 Neale ADAMS
14. 16 William KING
15. 8 Lucia AZZOPARDI
16. 7 Steven SUTTON
17. 18 David JORDAN

Event 3: Division 1 10km Scratch

– Result

1. 13 Tom BENTON
2. 8 Graeme FRISLIE
3. 4 Bill SIMPSON
4. 10 Ben FOSTER
5. 5 Henry DIETZE
6. 16 Will MOLONEY-MORTON
7. 2 Josiah NG
8. 14 Nicholas IRVING
9. 12 Josh CLARKE
10. 3 Connor MCCAIG
11. 9 Hal HUNTER
12. 17 Callan DOUGLAS
13. 1 Mackenzie HASTINGS
dnf 15 Ray HUNTER
dnf 11 Nicolas ABELS

Event 4: Jr Development Elimination

– Provisional Result

1. 2 Tarun COOK
2. 7 Billy ARMSTRONG
3. 1 Cody TORRINGTON
4. 3 Mitchell MCGOVERN
5. 10 Alessia MCCAIG
6. 5 Belinda BAILEY
7. 9 Harry WILLEN
8. 6 Bradley SKIDMORE
9. 11 Stuart BAILEY

Event 5: Division 2 Elimination

– Provisional Result

1. 3 Lachlan MACKENZIE
2. 13 Michael-Junior MCRITCHIE
3. 1 Kobi MERCHANT
4. 5 Ivo RIGONI
5. 14 James ANTHONY
6. 2 Jerome WIGGER
7. 15 Chelsea SYMONS
8. 9 Elizabeth NUSPAN
9. 17 Tom ALLEN
10. 19 Andrew SLUITER
11. 6 Jonathan MARR
12. 7 Steven SUTTON
13. 8 Lucia AZZOPARDI
14. 11 James HUNTER
15. 4 John MITSINIKOS
16. 18 David JORDAN
17. 12 Neale ADAMS
18. 16 William KING

Event 6: Division 1 Elimination

– Provisional Result

1. 8 Graeme FRISLIE
2. 4 Bill SIMPSON
3. 10 Ben FOSTER
4. 17 Callan DOUGLAS
5. 5 Henry DIETZE
6. 7 Joshua HEATHER
7. 13 Tom BENTON
8. 16 Will MOLONEY-MORTON
9. 1 Mackenzie HASTINGS
10. 3 Connor MCCAIG
11. 12 Josh CLARKE
12. 2 Josiah NG
13. 11 Nicolas ABELS

Event 7: Jr Development Point Score

– Result

1. 2 Tarun COOK 23 Pts
2. 7 Billy ARMSTRONG 12
3. 10 Alessia MCCAIG 12
4. 3 Mitchell MCGOVERN 5
5. 1 Cody TORRINGTON 3
6. 5 Belinda BAILEY

Event 8: Division 2 Point Score

– Result

1. 3 Lachlan MACKENZIE 24 Pts
2. 6 Jonathan MARR 23
3. 2 Jerome WIGGER 16
4. 14 James ANTHONY 9
5. 5 Ivo RIGONI 5
6. 1 Kobi MERCHANT 4
7. 13 Michael-Junior MCRITCHIE 3
8. 11 James HUNTER 2
9. 4 John MITSINIKOS 2
10. 15 Chelsea SYMONS
11. 9 Elizabeth NUSPAN
12. 17 Tom ALLEN
13. 16 William KING
14. 12 Neale ADAMS
15. 8 Lucia AZZOPARDI -20
dnf 19 Andrew SLUITER
dnf 18 David JORDAN
dnf 7 Steven SUTTON -20

Event 9: Division 1 Point Score

– Result

1. 13 Tom BENTON 29 Pts
2. 4 Bill SIMPSON 24
3. 17 Callan DOUGLAS 15
4. 5 Henry DIETZE 13
5. 2 Josiah NG 13
6. 1 Mackenzie HASTINGS 9
7. 10 Ben FOSTER 7
8. 9 Hal HUNTER 6
9. 7 Joshua HEATHER 5
10. 16 Will MOLONEY-MORTON 3
11. 14 Nicholas IRVING 2
12. 12 Josh CLARKE
13. 3 Connor MCCAIG -19
dnf 15 Ray HUNTER
dnf 11 Nicolas ABELS
dnf 8 Graeme FRISLIE -15
SHARE